Affleck dënon ngacmimet sekuale në Hollywoodit, por Hilarie Burton thotë se edhe ai ‘kapi’ gjinjtë e saj në emision televiziv (Foto/Video)

Affleck dënon ngacmimet sekuale në Hollywoodit, por Hilarie Burton thotë se edhe ai ‘kapi’ gjinjtë e saj në emision televiziv (Foto/Video)

0

Në dritën e numrit gjithnjë e më të madh të akuzave nga ish-punonjësit dhe bashkëpunëtorët e 65-vjeçarit, manjati i filmit është shkarkuar nga kompania Weinstein – studioja e filmit që ai bashkë-themeloi.

Shumë nga kolegët e mëparshëm të Harvey që prej asaj kohe kanë ndarë reagimet e tyre ndaj pretendimeve të sulmeve seksuale të bëra kundër tij, shkruan DailyStar, transmeton Telegrafi.

Aktori Ben Affleck – i cili shkëlqyeshëm punoi me ‘Weinstein’ në filmin e tij “Breakout Will Will Hunting” – publikoi në Twitter dje (e martë, 10 tetor) një status për të dënuar ngacmimin seksual të grave.

Ben Affleck dënoi ashpër akuzat për ngacmimet seksuale të kompanisë  ‘Weinstein’

Në një deklaratë të përbashkët me 2,87 milionë pasuesit e tij, 45-vjeçari shkruan: “Më vjen keq dhe zemërohem që një njeri me të cilin kam punuar, ka përdorur pozitën e tij të pushtetit për të frikësuar, seksualisht ngacmuar dhe manipuluar shumë gra gjatë dekadave.

“Akuzat shtesë për sulmin që lexova këtë mëngjes më bënin të sëmurë. Kjo është krejtësisht e papranueshme dhe e gjej veten duke pyetur se çfarë mund të bëj për të siguruar që kjo të mos ndodhë me të tjerët”.

Ai përfundoi shënimin me: “Ne duhet të mbështesim gratë që vijnë përpara, dënojnë këtë lloj sjellje kur e shohim dhe ndihmojmë që të sigurojmë që ka më shumë gra në pozita të pushtetit”.

Harvey Weinstein dhe Gwyneth Paltrov në ceremninë e ndarjes së çmimeve të “The Academy, 2001

Deklarata e Ben ka marrë një reagim të ashpër në internet, me një fans që përmendi një incident që ai pretendon të ketë dëshmuar në TRL – Total Request Live – shfaqja muzikore e mbushur në MTV, e cila u transmetua nga viti 1998-2007.

Duke iu referuar një aktoreje Tree Hill, Hilarie Burton, përdoruesi i Twitter, i listuar si Shanice Brim, ka reaguar duke thënë: “Ai [Ben] gjithashtu kapi gjinjtë e Hilarie Burton në TRL një herë.

Duke iu përgjigjur komentit, 35-vjeçari Burton tha: “Nuk e harrova”.

Pas leximit të përgjigjes së aktores, Shanice shkroi: “Më vjen keq që ju ka ndodhur, është e zemëruar që njerëzit kurrë nuk i sjellin të gjitha gjërat e rënda dhe grabitqare që ai ka bërë”.

Ndërveprimi vazhdoi, me Hilarie e cila shkroi: “Me seriozitet, faleminderit për këtë. Isha fëmijë”.

Më pas Shanice u përgjigj: “Më kujtohet kur ndodhi kjo dhe nuk harrova kurrë për këtë. Ne të shohim ty,” duke e shoqëruar këtë shkrim së bashku me tre ikona imtove të kuqe me formën zemrës.

Me sa duket, duke iu referuar grave, kanë hyrë përpara si akuzues të Harvey Weinstein, Hilarie më pas ka shkruar: “Vajza, unë jam aq e impresionuar me ju të guximshmet, unë kam për të qeshur prapa kështu që unë nuk do të qaja, Dërgimi i dashurisë”.

Krahas komentit, Starleti – e cila pret fëmijën e dytë me burrin e saj, aktori i The Walking Dead, publikoi një video nga arkivat e TRL.

Me titull “MTV TRL Uncensored Cold Open” video përmban një sërë klipesh nga shfaqja, me dy paraqitje të Hilariet.

Në një klip, aktorja mund të shihet e ulur përballë Ben Affleck, i cili e pyet: “Sa vjeç jeni? Nëntëmbëdhjetë?”

Videoja e publikuar nga aktorja nuk e shfaq Benin duke prekur Hilarien ose duke u sjellë në mënyrë të papërshtatshme.

Ndërsa datat e klipeve mbeten të panjohura, Hilarie dhe Ben janë paraqitur në studio TRL së bashku me prezantuesin e “La La Anthony”, në shkurt të vitit 2003.

Megjithatë, një klip i intervistës ku Hilarie pretendoi se Ben e preku atë është ngarkuar në YouTube sot.

Hilarie është martuar me aktorin e “The Walking Dead”, Jeffrey Dean Morgan

Videoja tregon Hilarien dhe dikush nga ekipi TRL – duke folur veçmas – për një intervistë të mëparshme të TRL midis Affleck dhe Burton.

Beni i thotë Starletit: “Unë jam vetëm dhe i lirë, është kaq e bukur të të shoh”, para se të qëndronte dhe të përkulej drejt saj.

Ai pastaj mund të shihet duke vënë krahun e tij rreth saj, por videoja nuk tregon se ku është vendosur dora e tij kur kjo ndodh.

Hilarie mund të shihet duke qeshur në skenë dhe duke thënë: “Po, ai [Affleck] e tërhoqi atë lëvizje.”

Videoja luhet përkrah një klipi – të filmuar në një datë të mëvonshme – të Hilaries duke diskutuar mbi ndërveprimin.

Duke komentuar në vendngjarje, një punëtore femër në TRL tha: “Nuk e di se çfarë ka ndodhur, por Hilarie papritmas ishte si ‘ooh’ … kishte pak shtrydhje, nuk e di çfarë ndodhi më tej”.

Prapa skenës së intervistës së Hilari Burton me Ben Affleck

Reagimi i Ben Affleck ndaj akuzave për ngacmim seksual me të cilin përballet Harvey Weinstein nxiti gjithashtu një reagim të zemëruar nga një prej akuzueseve më me zë të producentit, aktorja Rose McGowan.

Pas leximit të deklaratës së aktorit, 44-vjeçarja e cili ka 714 mijë ndjekës në Twitter pasuesit, shkroi një koment publik direkt në profilin e tij.

Aktorja pretendoi se Ben e pranoi sjelljen e papërshtatshme të Weinstein ndaj saj në një bashkëveprim të mëparshëm.

Lexo po ashtu:

Ajo shkroi: “Perëndia e mallkon atë, i thashë të mos e bëj këtë”, ju thashë në fytyrën time. Konferencën në shtyp e bëra për të shkuar pas sulmit.

Rose është duke bërë fushatë në Twitter për të gjithë firmën ‘Weinstein Company’ që të japin dorëheqjen.

Duke shpjeguar qëndrimin e saj tek Reporterja e Hollywoodit, ajo tha: “Po kërkoj që bordi të japë dorëheqjen menjëherë, dhe të ndalojnë meshkujt e neveritshëm”. /Telegrafi/

Related Post

Share.

Comments are closed.