Browsing: Fun

Fun
0

Presidenti rus Vladimir Putin shpërtheu në të qeshura gjatë një takimi të kabinetit, pasi ministri rus i Bujqësisë, Alexander Tkachev, përmendi eksportimin e derrit në Indonezi. Në detaje, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Tkaçev po propozonte një plan për të rritur eksportin e mishit dhe dha një shembull të Gjermanisë në drejtim të eksportimit

Fun
0

Veterinerët në Shtetet e Bashkuara, prezantojnë për çdo vit rastet, kur qentë përpijnë gjërat më të pazakonta. Këtë vit ishte fitues një bulldog, që kishte përpirë një bri dhe një lodër që ngjanë me ashtin, transmeton Telegrafi. Menjëherë pas tij, ishte një këlysh i vogël, që në bark iu gjet qaforja me një varëse që

Fun
0

Stuart dhe Ian Paton nga Lymington i Anglisë, kishin arritur rekord gjatë vitit të kaluar, pasi rritën kungullin që peshonte 1,023 kilogramë. Mirëpo, këtë vit binjakët 53-vjeçarë thyen edhe rekordin e vet, me këtë perime gjigante që peshon 1,029 kilogramë, transmeton Telegrafi. Binjakët krenar me kungullin që kultivuan Duke pasur parasysh që një kungull i

Fun
0

Kilian Bron është lëshuar me biçikletë nëpër Mont Blanc, që shtrihet në Francë, Itali dhe Zvicër. Çiklisti ka lëvizur me shpejtësi nëpër shkëmbinj të e thepisur dhe me borë, si dhe në hapësira të shumta me sipërfaqe të ngrira, transmeton Telegrafi. Ky masiv i lartë 2,600 metra, është vështirë të ngjitet edhe duke ecur, andaj

1 2 3 204