Browsing: Kuriozitet

Kuriozitet
0

A duhet të udhëtoni patjetër në një vend të ri për të mësuar gjuhën? Dy binjakët Matthew dhe Michael Youlden ndërmorën sfidën për të mësuar turqishten në një javë. Çfarë mund të mësojmë nga ata? Më poshtë janë shtatë sekretet që ata kanë mësuar: 1. Duhet të përcaktoni arsyen pse do ta mësoni gjuhën -Përcaktoni

Kuriozitet
0

Të vizitosh Europën kur je i uritur?! Culture Trip ka sjellë një hartë me ushqimet më popullore në shtetet e Europës bazuar në kërkimet e motorit të kërkimit Google. Sipas të dhënave të përpunuara nga Culture Trip, ushqimet më popullore në Ballkan janë kryesisht ushqimet me bazë mishi. Sipas hartës së publikuar, ushqimi më popullor

Kosovë
0

Presidentit të Republikës të Shqipëris z.Bujar Nishani, Presidentit të Republikës të Kosovës z.Hashim Thaçi, Kryeministrit të Republikës të Shqipëris z.Edi Rama, Kryeministrit në detyrë të Republikës të Kosovës, z.Isa Mustafa Nga:Grupi i Veteranëve Pse kjo heshtje totale, nga ana e dy shteteve, atë të Shqipërisë dhe të Kosovës, në lidhje me rastin e Grupit të

Fun
0

Kjo pishinë madhështore është më e madhja në botë, transmeton arbresh.info. Është e vendosur në Kili, në resortin San Alfonso Del Mar. Pishina ka një thellësi prej 115 ft, dhe gjatësi prej 1,011 metrave. Uji është i filtruar dhe vjen direkt nga Oqeani Paqësor…per te par videon kliko ne reklame..per me shume shiko videon me

1 2 3 56