Browsing: Lajme

Bota
0

Forcat që i përkasin qeverisë qendrore të Irakut kanë siguruar kontroll mbi të gjithë qytetin e Kirkukut, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim të publikuar nga Komanda e Përbashkët Operacionale e Irakut, theksohet se si rezultat i operacionit të nisur mbrëmë në mesnatë nga ushtria e Irakut, policia federale dhe forcat Hashdi

Shqipëria
0

 Shtetasi turk, Muhammet Yasir Aydoğmuş, rezulton të ketë kërkuar azil politik në Shqipëri, ndërsa ai u lirua nga Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, pavarësisht kërkesës së Prokurorisë për mbajtjen në masën “arrest me burg”, për qëllim ekstradimi drejt Turqisë. Kërkesa në fjalë është konfirmuar nëpërmjet vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, marrë

Kosovë
0

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se në bashkëpunim me Klinikën Infektive, Institutin Kombëtarë të Shëndetësisë Publike dhe Ministrinë e Shëndetësisë, në vazhdimësi po merren me menaxhimin, kujdesin  dhe parandalimin e rasteve me fruth. Në komunikatën e SHSKUK thuhet se “ekipet mjekësore të Klinikës Infektive janë nën kujdes 24 orë  të vazhdueshëm

Maqedoni
0

Kandidati për kryetar të Komunës së Çairit nga radhët e Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, ka falënderuar përkrahësit pas përfundimit të rrethit të parë të zgjedhjeve lokale. “Të nderuar, më lejoni t’ju falënderoj secilin veç e veç dhe t’ju them se përkundër numrit të votave, që flet për epërsi të vogël të koalicionit LSDM-BDI.  Në Çair,

Shqipëria
0

Sot në Shqipëri ka filluar viti i ri akademik 2017-2018, ku drejtues të lartë të vendit kanë vizituar disa nga universitetet në Tiranë, raporton AA. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla, në kuadër të nisjes së vitit të ri akademik zhvilloi një vizitë në Universitetin e Mjekësisë, e cila gjatë fjalës së saj

1 2 3 1,292