Browsing: Kosovë

Kosovë
0

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se në bashkëpunim me Klinikën Infektive, Institutin Kombëtarë të Shëndetësisë Publike dhe Ministrinë e Shëndetësisë, në vazhdimësi po merren me menaxhimin, kujdesin  dhe parandalimin e rasteve me fruth. Në komunikatën e SHSKUK thuhet se “ekipet mjekësore të Klinikës Infektive janë nën kujdes 24 orë  të vazhdueshëm

Kosovë
0

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me ftesë të homologut malazez, Pejoviq, po merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të nënshkrimit të MSA-së, në mes të Malit të Zi dhe BE-së. Ministrja Hoxha mori pjesë në panelin për perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë panel, Ministrja Hoxha theksoi rëndësinë e implementimit

Kosovë
0

Udhëheqësi i Iniciativës Qytetare “Serbia, demokracia, drejtësia”, Oliver Ivanoviq ka akuzuar ashpër Beogradin për mbështetjen e Listës Serbe në zgjedhjet e 22 tetorit në Kosovë. Madje Ivanoviq ka deklaruar se “serbët më shumë po frikësohen nga vet serbët, se nga shqiptarët”. “Ne kemi një situatë që njerëzit serbë po përpiqen të ngrisin zëra të frikës,

Kosovë
0

Proceset e rëndësishme për vendin po vazhdojnë të stërzgjaten si pasojë e mungesës së seancave të kuvendit. Kurse, krejt kjo situatë sipas analistëve politik po i shkon për shtati edhe koalicionit qeverisës. Sipas tyre, ajo vet e ka të qartë paqëndrueshmërinë e saj prandaj edhe po blen kohë duke ikur dhe u fshehur prapa zgjedhjeve

Kosovë
0

Në Prizren sot është mbajtur ceremonia e Shkollës së Diasporës në Kosovë e cila për pesë ditë rresht ka mbledhur pjesëmarrës nga diaspora, rajoni dhe Kosova. Kjo shkollë e organizuar nga shoqata Germin, GIZ-i gjerman dhe Qendrat e Kompetencës në Prizren dhe Malishevë është mbajtur me qëllim që të rinjtë të japin ide për sfidat

Kosovë
0

Fitim Thaqit, të dyshuarit për sulm fizik ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi, i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Lajmin e ka bërë të ditur Gazmend Halilaj, avokati i Thaçit, shkruan KlanKosova. Thaqi është i dyshuari kryesor për sulm ndaj kryeredaktorit të portalit Insajderi. Kajtazi ishte sulmuar ditë më parë në një lokal në

Kosovë
0

Në emisionin “Përballje” të transmetuar në RTV Dukagjini është diskutuar për zgjedhjet lokale të 22 tetorit dhe për përfshirjen e të rinjve në këto zgjedhje. Listës së votuesve në zgjedhjet lokale të 22 tetorit do t’i shtohen 18 mijë votues që për herë të parë votojnë në këto zgjedhje. Në mesin e këtyre 18 mijë

1 2 3 521