Browsing: Lifestyle

Lifestyle
0

Vala aktuale e të nxehtit ka sjellë sërish rritje të temperaturave. Bazuar në parashikimin e fushës termike për ditët vijuese deri në fund të korrikut 2017, njofton Meteoalb, pritet që të vijojnë temperaturat e larta deri të hënën, dt. 24 korrik 2017, ndërsa shkëputet vala e nxehtësisë për dt. 25 – 29 korrik. Vala e te nxehtit ri-kthehet ditet e fundit te korrikut per te qendruar edhe ne

Lifestyle
0

Nga Arben Llalla/INA U mbushën 80 vjet që nga data e 13 Gushtit të vitit 1933, ku në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-Kryeminsitri i Shqipërisë Hasan Prishtina. Gjatë viteve të qëndrimit tim në Selanik në arkivat e këtij qyteti zbulova një gazetë të vjetër që përshkruante ngjarjen e vrasjes së atdhetarit

Lajme
0

Aktorja kosovare Arta Nitaj, të cilën e njohim si ‘Xhesika’ nga seriali vendor ‘O sa mirë’, është shumë aktive në rrjete sociale. Së fundi, Arta ka publikuar një foto në të cilën zbulon se ka një tatuazh dedikuar dashurisë, shkruan lajmi.net. Ajo ka zbuluar tatuazhin në qafë në të cilin shkruante në gjuhën frënge ‘L’amour

Lifestyle
0

HISTORIA E JASHTËZAKONSHME E MJEKES QË THËNIET E PROFETIT MUHAMED I KONKRETIZON NË ZBULIME SHKENCORE.Një shkencëtare myslimane nga Shkodra është duke mahnitur Italinë. Egesta Lopçi, është studiuese e avancuar e mjekësisë bërthamore. Së fundmi ajo është nderuar me një tjetër çmim ndërkombëtar për kërkimet shkencore të luftimit të kancerit.Dr. Lopçi që prej 20 vitesh jeton,

Lifestyle
0

Nxënësja shqiptare Melisa, ka triumfuar në mesin e 6000 nxënësve në Bronx, në shkollën ku vijon mësimet, duke dalë e para. Ajo që nga vogjëlia ka marrë shumë çmime. Melisa kaq e suksesshme është frymëzim për gjithë nxënësit shqiptarë, dhe na bën krenar gjithë shqiptarëve. Prindërit e Melisës, babai Ismeti e ëma Lola Jahjaga, shprehen shumë të

Lifestyle
0

Kur Profeti (a. s.) u shpreh: “Agjëroni që të jini të shëndetshëm”, ka pasur për qëllim shëndetin si në planin fizik, ashtu edhe në atë shpirtëror. Programi i agjërimit dhe i muajit Ramazan, të cilin ua porosiste njerëzve (të cilin e praktikonte edhe vetë), e kryente detyrën e “dietës” më të vlefshme në formimin e

Lifestyle
0

Një bari i shkretëtirës që kujdesej për disa dhen, e vërejti djaloshin, iu afrua dhe i tha: -Ku janë njerëzit? Pse e varrosë prindin i vetëm? Djaloshi nuk deshi që të flet lidhur me këtë, vetëm se i përsëriti fjalët: “La haule ue la kuvete il-la bil-lah!” (Nuk ka ndryshim e as forcë pa ndihmën

1 2 3 18