Browsing: Lifestyle

Lifestyle
0

Dëshironi të humbisni shpejt, lehtë dhe natyrshëm dhjamin që grumbullohet rreth e nga barku? Ja një recetë natyrale, tepër efikase që ju vjen në ndihmë në këtë rast. Këtë recetë duhet ta pini rregullisht, para se të shkoni për të fjetur dhe të shikoni si yndyra në bark do të zhduket gradualisht! Përbërësit: 1 kastravec

Lifestyle
0

17 femra të Çerkezit të Kumanovës më 20 maj (e shtunë) e përfunduan me sukses leximin e Kur’anit që kishte filluar para një viti.Manifestimi ka nisur në orët e para të pasditës për të zgjatur më shumë se tre orë. Programin e hatmes e filloi hafëzja Feime Shabani, e cila përshëndeti dhe iu uroi  mirëseardhje

Lajme
0

Një pesëvjeçar amerikan po konsiderohet hero pasi ka ecur i zbathur nëpër dy blloqe apartamentesh për të paralajmëruar të afërmit se prindërit e tij kishin marrë dozë heroine. Djaloshi i alarmuar ka dalë nga shtëpia në orën 5 të mëngjesit të së enjtes, kur pa prindërit e tij në gjendje të pavetëdijshme në shtëpinë e

Fun
0

Në një bazë ushtarake në Shangai të Kinës, një ushtar i paemëruar ka treguar aftësitë në ngrënien e shalqirit. Derisa kolegu tij ende nuk e ka përtypur kafshimin e parë, ai ia del ta hajë tërë masën e frytit, transmeton Telegrafi. Të pranishmit fillojnë të qeshin kur ai e hedh lëvoren pasi ta ketë përfunduar

Fun
0

Në mediet shqiptare është publikuar një lajm, ku thuhet se Era është bërë pjesë e Iluminatit. Kjo se, ajo në Instagram ka hedhur një foto ku shihet se është një vajzë që ngjanë me Erën dhe që ka bërë gjeste që përkojnë me simbolet e Iluminatit, shkruan lajmi.net Por, në fakt, ajo nuk është Era.

Lifestyle
0

Me zgjedhjen e Emmanuel Macron si presidenti ri i Francës të dielën e kaluar, arriti në katër numri i  liderëve të vendeve kryesore që nuk kanë fëmijë, raporton “Syri.net” As liderja gjermane, Angela Merkel, ajo e Britanisë, Theresa May, lideri italian, Paolo Gentolini, apo presidenti i sapo zgjedhur francez, nuk kanë fëmijë. Lista e fuqive evropiane qe

Lifestyle
0

Viti i parë në Serbi ishte për Verën shumë i vështirë, sepse nuk dinte asnjë fjalë serbisht. Ajo ishte e vetmuar dhe nuk mund të shoqërohej me askënd, sepse nuk e njihte gjuhën. Asokohe në fshat  nuk kishte asnjë shqiptare tjetër. Por tani situata ka ndryshuar dhe kur vjen ndonjë shqiptare, shumë shpejt e mëson

Lifestyle
0

Njëherë një i varfër erdhi te bukëpjekësi dhe i tha: “Dëshiroj pak bukë ju lutem”. “Sa i mençur je” i tha bukëpjekësi “vërtet ke ardhur te bukëpjekësi i vërtetë”. Bukëpjekësi mori librin nga tavolina dhe filloi t’i tregoj lypësit për bukën. I tregonte për miellin dhe elbin, për grurin dhe krundet. Aq bukur i fliste

1 2 3 4 5 18