Browsing: Sport

Sport
0

Wtfordi është në pozitën e dytë dhe trajneri portugez Marco Silva ka filluar të buzëqesh. Por ai gjatë këtij suksesi në Ligën Premier, ka një ‘as’ nën mëngë. Ai quhet Richarlison është brazilian dhe ka shënuar tre gola deri më tani.  Historia e tij është paksa e dhimbshme, sikurse e çdo braziliani. Ai jeton 7,000 km

Sport
0

Legjenda e Italisë dhe Romës, Francesco Totti beson se Zinedine Zidane dhe Gianluigi Buffon kanë qenë trajneri dhe portieri më i mirë i vitit të kaluar, ndërsa lojtari i vetit beson se do zgjidhet Cristiano Ronaldo. Totti u pyet për çmimet më të mira të FIFA-s nga faqja zyrtare e organit qeverisës të futbollit dhe

Sport
0

Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, në të cilin rreth do të marrin pjesë skuadrat e Ligës së Dytë. Ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen pasnesër (e mërkurë) në orën 13:30. Garat zhvillohen

Sport
0

Të premten do të zhvillohen katër ndeshje, derisa të shtunën dy ndeshje. Ndeshja kryesore e ditës së premte pritet të zhvillohet në qytetin e Gjilanit, ku Drita do të jetë nikoqire e kampionit në fuqi të Kosovës, Trepçës ’89. Lideri aktual i kampionatit, Llapi do të ketë një udhëtim të vështirë pasi do të përballet

Sport
0

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror FIFA, ka zbuluar ranglistën e re për Kombëtare. Kësisoj dy shtetet shqiptare, Shqipëria dhe Kosova kanë ndryshuar pozitat që kishin në tabelë. Kombëtarja shqiptare pas dy humbjeve 3-0 ndaj Spanjës dhe 0-1 ndaj Italisë ka rënë për pesë pozita. ‘Kuqezinjtë’ tani ndodhen në pozitën e 71-të në ranglistën

Sport
0

Fabio Borini e shikon si të ‘dhimbshme’ humbjen ndaj Interit në Derby della Madonnina me rezultat 3-2. Suso dhe Jack Bonaventura shënuan, por het-triku i Mauro Icardit bëri që paraqitja e mirë e kuqezinjve në fund të mos vlejë asgjë. Lexo po ashtu: “Ky rezultat më të vërtetë është i dhimbshëm”, ka thënë Borini për

Sport
0

Interi fitoi derbin ndaj Milain me rezultat 3-2 në Serie A, kjo në një ndeshje spektakolar. Heroi i zikaltërve në Derby della Madonnina ishte Mauro Icardi me tre golat e tij (28’, 63’ dhe 90’). Lexo po ashtu: Kurse për kuqezinjtë shënuan Suso (56’) dhe Giacomo Bonaventura (82’). Se lojtari i ndeshjes ishte Icardi kjo

Sport
0

Interi e fitoi derbin ndaj Milanit me rezultat 3-2 dhe kjo falë golave të Mauro Icardit. Argjentinasi shënoi tre gola dhe në momentin që kompletoi het-triku festoi në një mënyrë që e kemi parë më parë, por jo tek ai. Icardi e imitoi festimin e famshëm të Lionel Messit në El Clasico ndaj Barcelonë. Kjo

Sport
0

Ish-sulmuesi i Interit, Diego Milito, ka folur për mikrofonat e Sky Sport para ndeshjes së madhe mes zikaltërve dhe Milanit. Ai ka thënë se nuk ka pritur një fillim kaq të mirë nga ish-skuadra e tij dhe kjo është meritë më së shumti e trajnerit. Lexo po ashtu: “Interi më ka befasuar. Jam shumë i

1 2 3 577