Orari dhe gjyqtarët e javës së 10-të në Superligën e Kosovës

Orari dhe gjyqtarët e javës së 10-të në Superligën e Kosovës

0

Është hedhur shorti për gjyqtarët të cilët do të drejtojnë ndeshjet e javës së 10-të në elitën e futbollit kosovar.

Ndeshja hapëse do të zhvillohet në Podujevë ku Llapi është nikoqir i Flamurtarit ndërsa këtë takim do ta drejtojnë Selim Isufi me ndihmësit Imran Kabashi e Kujtim Bajrami.

Ditën e shtunë në Drenas, do të luhet edhe ndeshja tjetër mes Feronikelit dhe Lirisë ku do të drejtohet nga Burim Jahmurataj, Baliqi dhe Berisha.

Genc Nuza do të jetë në ndeshjen Gjilani – Drenica, ndërsa Gramos Shala do ta drejtojë Vëllaznimi – Drita.

Derbi i javës zhvillohet në Mitrovicë, ku kampioni në fuqi Trepça ’89 është nikoqir i Prishtinës. /Telegrafi/

Vala Superliga

E shtunë, 14 tetor, ora 14:00
Podujevë: Llapi – Flamurtari
Gjyqtarë: Selim Isufi, Imran Kabashi, Kujtim Bajrami, Fatmir Tahiri

Feronikeli – Liria
Drenas: Feronikeli – Liria
Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Erdoan Baliqi, Meriton Berisha, Alban Shala

E diel, 15 tetor, ora 14:00

Gjilan: Gjilani – Drenica
Gjyqtarë: Genc Nuza, Driton Preniqi, Fatmir Sekiraqa, Tefik Maloku

Pejë: Besa – Vllaznia
Gjyqtarë: Besnik Batalli, Jakup Musolli, Arjan Latifi, Ilir Mehmeti

Gjakovë: Vëllaznimi – Drita
Gjyqtarë: Gramos Shala, Gëzim Mehmeti, Ramadan Hyseni, Arben Halilaj

Mitrovicë: Trepça’89 – Prishtina
Gjyqtarë: Kreshnik Vula, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Leutrim Mustafa

Related Post

Share.

Comments are closed.