Browsing: ministri

Maqedoni
0

Ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski sot realizoi takim joformal me kryetarin e Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, por edhe me kryetarët e komisioneve parlamentare për mbikëqyrjen eshërbimet e sigurisë, në suaza të përgatitjeve për reformat në këto shërbime. Pas takimit, ministri Spasovski nënvizoi se afera me përgjimet krijoi krizë seriozepolitike, në të

Kosovë
0

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka vizituar Drejtorinë Rajonale të Policisë së Kosovës në Mitrovicë, ku u pritën nga drejtori rajonal, Nehat Thaqi. Ministri Sefaj theksoi se në kuadër të angazhime të përditshme janë të parapara edhe vizitat nëpër drejtori rajonale të Policisë, për të parë nga afër angazhimet dhe përpjekjet që bënë

Kosovë
0

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, reagon ndaj deklaratës së ambasadorit rus në Beograd, Alexander Chepurin, i cili sipas raportimeve të mediave ka thënë se “sipas të gjitha ligjeve dhe rregullave ndërkombëtare, Kosova mbetet pjesë e Serbisë”! “Është, vërtetë, për keqardhje, që një titullar kaq i lartë diplomatik bën deklarata të tilla, që nuk

Kosovë
0

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka shpalosur Planin Strategjik Zhvillimor të Ministrisë së Drejtësisë për vitin 2018-2020, ku synim kryesor ka fuqizimin e ligjit, luftën e pa kompromis kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Ai në një konferencë për media tha se objektiv parësor në këtë mandat ka përmirësimin e infrastrukturës ligjore dhe institucionale, ndërsa

Shqipëria
0

Ministri i Brendshëm i Italisë, Marco Minniti, ka vizituar sot Shqipërinë, ku është takuar me drejtues të lartë të vendit, si Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, raporton Anadolu Agency (AA). Në kuadër të kësaj vizite, ministrat Xhafaj dhe Minniti zhvilluan një konferencë të përbashkët, në Pallatin e Kongresve, mbi

Bota
0

Ministri izraelit i Sigurisë Publike, Gilard Erdan, paralajmëroi se në kuadër të forcave izraelite të sigurisë do të formohet njësiti i ri special përgjegjës për kompleksin Al-Aksa në Jerusalem, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdan për gazetën “The Jerusalem Post“ tha se njësiti special policor në kompleksin Al-Aksa do të pajiset me teknologjinë avancuese për të

Kosovë
0

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se Surinami ka marrë vendim për tërheqjen e njohjes së Kosovës si shtet i pavarur, shkruajnë mediat serbe. Ai këto komente i bëri gjatë një konference të jashtëzakonshme për media që e kishte caktuar sot, transmeton Telegrafi. Sipas tij, për këtë e ka informuar Ministria e Punëve

1 2 3 19