Browsing: një

Fun
0

Kienya Booker nga Nova Scotia e Kanadasë, ka një pamje shumë rinore, për çka njerëzit shpesh e pyesin për sekretin “që fsheh”. Booker (djathtas), bashkë me të bijat “A e ke gjetur shatërvanin me ujin që të rinon  apo plakja të ka harruar ty, janë disa nga komentet që më kanë thënë njerëzit”, ka thënë

Maqedoni
0

Ka ndërruar jetë 19-vjeçari nga Radovishi i cili këtë mëngjes pësoi në një aksident komunikacioni të ndodhur në rrugën magjistrale Radovish-Strumicë. Aksidenti ka ndodhur mes veturës ‘Golf’, e drejtuar nga K. R., i lindur në vitin 1998 dhe automjetit transportues ‘Mercedes’, i drejtuar nga Todorçe J., i lindur në vitin 1959. Në vendin e ngjarjes

Fun
0

Një “top zjarri” fluturues mbi qiellin e Gjermanisë ka frikësuar shumë qytetarë të cilët kishin thirrur autoritetet për të kuptuar se çfarë po ndodhte. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, me prezencën e “topit të zjarrtë” nuk janë frikësuar vetëm gjermanët, por edhe francezët, italianët dhe zviceranët, të cilët gjithashtu panë një dukuri të pazakontë

Auto / Tech
0

Natural Cycles ka zhvilluar një alternativë nga telefoni për metodat e kontrollit të lindjes, siç janë pilulat kontraceptive, mbështjellësit dhe kondomët. Shkurtimisht, aplikacioni i ri mobil prej Suedisë ishte i pari në botë që u miratua si kontraceptiv, pasi mori një aprovim nga Agjencia e Produkteve Mjekësore të Suedisë. Këtë verë, “kontraceptivi digjital” i kompanisë

Maqedoni
0

Qendra e Shkupit sot në mëngjes është pa ngrohje qendrore për shkak të një defekti të përçuesit kryesor nga rrjeti shpërndarës i ngrohjes nga ngrohtorja “Istok”. Nga kompania “BEG” e cila është angazhuar për distribuim dhe furnizimin me energji termike informojnë se ekipet po punojnë në riparimin e defektit dhe se pritet rreth mesditës konsumatorët

Auto / Tech
0

Ndërmarrësia dhe mënyra se si bëhet biznes ka pësuar një zhvillim marramendës në shekullin XXI.krijuar shërbimin për të cilin ka nevojë konsumatori. Me zhvillimet më të reja në fushën e teknologjisë, botës së sotme i është shtuar një dimenzion i cili po ndryshon dita ditës mënyrën​ ​se​ ​si​ ​zhvillohet​ ​jeta​ ​në​ ​shoqëri. Në edicionin #46

Showbiz
0

Një fotografi që Rovena e hodhi në Instagram ka ngjallur dyshime për një lidhje të mundshme mes saj dhe këngëtarit Shpat Kasapi. Në fotografinë e publikuar shihet Rovena, Shpati dhe nëna e këngëtarit duke darkuar së bashku. Lajmi.net ka kontakuar këngëtaren Strefa e cila e ka mohuar kategorikisht se ka ndonjë lidhje me Shpatin dhe

1 2 3 369